Trka `Duel u venčanicama`
07 JUN 2010Prva
trka u venčanicama u kojoj je učestvovalo oko 200 devojaka iz Beograda održana
je 6.6.2010. na Trgu Nikole Pašića, a prvo mesto osvojila je Marija Stambolić,
dok su drugoplasirane i trećeplasirane bile Iva Dujić i Aleksandra Pešić.
Tri najbrže devojke dobile su poklon pakete
mobilne mreže "VIP" i kompanije "Duel", a najbrža
"mlada" dobila je putovanje za dve osobe u Sloveniju kao i poklon
magazina "Venčanje", organizatora manifestacije, koji sadrži burme,
bidermajer i venčanicu.
Devojka
koja je zauzela drugo mesto osvojila je vikend za dvoje na Zlatiboru, a na
kraju trke izabrana je i "mis" trke u venčanicama, Tara Ristić koja
je dobila karte za koncert američkog muzičara Bob Dilana.
"Turistička organizacija Beograda podržala je tu manifestaciju jer je ona veoma atraktivna, izaziva pažnju, ali i promoviše zdrav duh, sportski način života i osnivanje porodice", rekao je Tanjugu Dejan Veselinov iz TOB-a i dodao da će sledećih godina biti prioritet da u toj trci učestvuju i devojke iz cele Srbije a ne samo iz Beograda. Trka "Duel u venčanicama" predstavlja uvertiru za "Prvi beogradski sajam venčanja" koji će biti održan 12. i 13. juna u "Beogradskoj areni".
Izvor: Glas javnosti

